Alyans

Pırlantanın Değeri Nasıl Ölçülür?

Biliyoruz ki, çok değerli bir maddedir pırlanta ve değer ölçümü konusunda da bu kadar değerli bir taş için kilomarj kullanılmamaktadır. Öncelikle sizlere pırlantanın genel hatlarıyla bahsetmemiz gerekmektedir.

Pırlanta Nedir?

Değerli taşların en önemlilerinden olan elmas taşının işlenmesi ve iyileştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Pırlantanın diğer taşlardan ayrılmasının en önemli sebeplerinin başında da dünya rezervlerinin de çok düşük oluşu gelmektedir. Hal böyle olunca, kilo olarak değil, kendi ölçü birimi karat ile değeri ölçülmektedir.

Pırlanta Ölçü Birimi Karat Ne Demektir?

Burada bir tektaş konusunda manevi değerden bahsetmeyeceğiz. Elbette biliyoruz ki, bir evlilik teklifi varsa oranın vazgeçilmezlerinden biri olmaktadır. Ancak, ölçü birimi olarak kullanılan karat hakkında da bilgi vermemiz gerekmektedir.

Sizler de bir çok yerde duymuşsunuzdur, örneğin, 1 karatlık pırlanta yüzük diye. Bu yüzüğün üzerinde bulunan pırlantanın 1 karat olduğunu anlatmaktadır. 1 karatlık ölçü birimi 1 gramın beşte birine eşittir. Yani 200 mg. gibi bir ölçü birimini işaret etmektedir.

Pırlanta Pırlanta gerdanlık Farklı Nerede Kullanılır?

Kullanılabileceği yerler aslında çeşitlidir. Kuyumculuk sektörünün bir çok alanında kullanılmaktadır. Örneğin, bir pırlanta kolye ile sizler de zerafetinize zerafet katabilirsiniz. Bunun haricinde, bir çok davette kıyafetinizi tamamlayan parça Tektaş olarak da taşıyabiirsiniz. Bütün bu sebeplerle çok geniş kulanım alanı ve zarif görüntüsüyle bayanlar tarafından talep görmeye devam etmektedir. Sizler de tercih edebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Alyans”

Leave a Reply

Gravatar